9. Mgr. Martina Kaňáková

30 let, občanská iniciátorka, iberoamerikanistka
TOP 09

Narodila se v roce 1990 na pražských Vinohradech. Během vysokoškolských studií se přestěhovala na Prahu 6. Absolvovala iberoamerikanistiku na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze. V rámci magisterského studia získala stipendium na Universidad de Lima v Peru. V roce 2015 založila spolek Merkádo s cílem podporovat latinskoamerickou kulturu v České republice. Od roku 2014 pořádá pravidelně stejnojmenný festival na náměstí Jiřího z Poděbrad a v dalších místech v Praze i jinde v České republice. V rámci 1. ročníku Nápadu pro Šestku uspěla s projektem „Letní kino u Keplera“, který získal největší počet hlasů. Od června 2018 pořádala v parku u Gymnázia Jana Keplera letní filmové projekce, dnes je garantem projektu a podílí se na výběru provozovatelů kina. 

Je předsedkyní Komise životního prostředí MČ Praha 6 a  členkou Mandátního výboru. Pracuje jako asistent člena Rady hlavního města Prahy. 

Je svobodná. Ráda cestuje za vysokohorskou turistikou, běžeckým lyžováním a cyklistikou. Ve volném čase se věnuje svému spolku Merkádo a šíření povědomí o Latinské Americe v České republice. 

Blog